Najlepsze boostery przedtreningowe w 2022 roku

Najlepsze przedtreningówki 2022 - marki UE

Efektywny trening obejmuje teraz dobry wzmacniacz, a także 20-milimetrową tarczę na żelaznym pręcie. A rynek nigdy nie męczy się zaspokajaniem potrzeb szerokiej gamy konsumentów. Niezależnie od tego, czy jest to naładowana dawka hardcorowych stymulantów, przyzwoita porcja substancji pompujących, czy kompletna mieszanka wszystkiego - teraz jest odpowiedni produkt dla zagorzałych sportowców i okazjonalnych pomp hobby.

Kategoria „EU Booster” opisuje – w większości bez uwzględnienia faktycznego kraju produkcji – produkty przedtreningowe, które zawierają lekką kombinację składników orzeźwiających i substancji, które sprzyjają pompowaniu. W ten sposób całkowicie rezygnują ze składników, które mogłyby podlegać nowemu prawu żywnościowemu lub obowiązkowi przepisywania farmaceutyków i substancji pochodzących z szarej strefy prawnej i będących pochodnymi lub syntetycznie wymodelowanych duplikatów substancji roślinnych nie są stosowane w takich dopalaczach szkoleniowych.

W związku z tym boostery UE są idealnym kompromisem dla początkujących treningów lub sportowców, którzy regularnie potrzebują niewielkiego nacisku, ale nie pełnego wysiłku, aby zoptymalizować wyniki podczas treningu. Nawet przetestowani sportowcy wydają się być po bezpiecznej stronie dopalaczy UE (nawet jeśli ostateczną pewność co do czystości produktów może zagwarantować tylko lista kolońska lub analizy przeprowadzone we własnym zakresie).

My w Boosterjunkies teraz chcemy, pomimo całej pasji i pasji do pełnego hardcorowego klubu, poświęcić „rozsądnym” alternatywom uwagę, na jaką zasługują i przedstawić najpopularniejsze i najlepsze produkty przedtreningowe z segmentu UE.

Jak w przypadku każdego boostera zwracamy uwagę, że działanie takiego produktu zależy od wielu czynników. Z jednej strony stan odżywienia, nawodnienie itp. decydująca jest reakcja fizjologiczna na poszczególne składniki aktywne, ale rodzaj i intensywność treningu wpływa również na spektrum aktywności. Wreszcie, ta topowa lista odzwierciedla naszą subiektywną, a dla naszego ciała, indywidualną reakcję fizyczną. Chociaż opieramy nasze oceny na faktach i teoriach, w praktyce możemy czerpać jedynie z wiedzy anegdotycznej.

Więc wejdźmy i przyjrzyjmy się naprawdę wszechstronnym.

# 10 Weider HZRD Przedtreningówka 260g

Wydaje się, że marka Weider jest w grze o suplementy niemal tak długo, jak sport kulturystyczny promowany przez braci Weider jest w historii naszych czasów. Wiele wielkich nazwisk zostało już dopuszczonych do reprezentowania marki, a Protein 80 Plus nadal można znaleźć w wielu zagorzałych oldschoolowych salach gimnastycznych.
Wzmacniacz treningowy Hzrd zrywa z nieco przestarzałym i uświęconym wizerunkiem marki Weider i wciąż jest nowością na rynku.
W alarmującym szlafroku - puszka ozdobiona dziko wiązaną taśmą barierową - przyciąga kompozycją wysokiej jakości ekstraktów roślinnych i 200mg kofeiny na porcję (1,50 euro).
Ponadto zachwyca 6g czystej L-cytruliny, co samo w sobie zapewnia przyzwoitą pompę. Ale tutaj nie wystarczy, bo Weider nadal dodaje argininę, niacynę i ornitynę. 
Wykorzystanie opatentowanych markowych surowców, takich jak Bioperine, Careflow i S7, potwierdza wysokie standardy jakości Weidera i naprawdę daje prawdziwym fanom kulturystyki solidny doping na co dzień.

Wanna przedtreningowa Weider HZRD

* Reklama / reklama

# 10 Weider HZRD Przedtreningówka 260g

OCENA: 6.8 / 10

# 9 Optymalne odżywianie przed treningiem 330g

Marka ON lub Optimum Nutrition jest znana i równie popularna ze swojego słynnego na całym świecie „Złotego Standardu” pod względem białka serwatkowego. Serwatka Gold Standard Whey przez wiele lat dominowała na międzynarodowym rynku białek i nadal cieszy się renomą i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
Inne produkty producenta, które są nie mniej bogato wyeksponowane, ale nigdy nie zbliżyły się do wyników sprzedaży preparatu białkowego, muszą nieco się cofnąć.

Gold Standard Pre-Workout to w rzeczywistości bardzo solidny produkt, który choć nie wystarcza na każdy booster, wyraźnie przewyższa obowiązkowy napój energetyczny przed treningiem.
Ponieważ oprócz ogromnej ilości 175 mg kofeiny, ON Pre-Workout pokrywa w całości dzienną porcję 3 g kreatyny, a 1,5 g beta-alaniny prowadzi do odpowiednich adaptacji wydajności przy regularnym spożywaniu. Co więcej, sensowne składniki cytrulina (dla zwiększenia pompy), karnityna (dla zoptymalizowanego metabolizmu tłuszczów) i tyrozyna (dla zauważalnego skupienia) są przynajmniej zawarte, choć w częściowo zaniżonych ilościach. W zależności od tego, jak bardzo chcesz zwiększyć dawkę i ile kosztuje porcja (0,83ct na porcję), przedtreningówka z pewnością nie jest „złotym standardem”, ale można się nią cieszyć przed rodzajem sportu.

Wanna przed treningiem do optymalnego odżywiania

* Reklama / reklama

# 9 Optymalne odżywianie przed treningiem 330g

OCENA: 7.0 / 10

#8 Olimp Redweiler 480g

Firma farmaceutyczna, która powstała w Polsce, od 1990 roku produkuje suplementy diety według najwyższych standardów i jest również reprezentowana w Niemczech z własną grupą firm. W ciągu ostatnich 10 lat Olimp zainwestował w sam rozwój technologii i innowacji ponad 80 mln euro.
Nagrodą za tę pracę jest doskonała reputacja i ogromna baza klientów.
Nie tylko ze względu na bardzo dobre produkty w segmencie suplementów i kulturystyki.

Olimp opiera się na kompletnym składzie o porównywalnie większej wielkości porcji (12g - 0,87ct) i łączy w sobie formułę pompującą i wydajną mieszankę. AAKG i jabłczan cytruliny są uzupełnione niewielką ilością sodu, dzięki czemu pompa jest naprawdę bardzo dobra. Tyrozyna i kofeina (200 mg) zapewniają przyjemny zastrzyk i długotrwałe skupienie, a kreatyna i beta-alanina to typowe wzmacniacze wydajności, które sprawiają, że regularne spożywanie Redweilera jest rozsądne. Szczególnie atrakcyjne jest to, że Redweiler został już dwukrotnie wydany w niezwykle fajnej specjalnej edycji Dragonball Z i nadal jest dostępny w tej wersji. Może też zachęta do zakupu dla jednego lub drugiego z Was.

Wanna do redweilera firmy Olimp

* Reklama / reklama

#8 Olimp Redweiler 480g

OCENA: 7.6 / 10

# 7 All Stars RAW Intensywność 400g

Przez wiele lat marka All Stars była ściśle związana z jednym z figurantów sceny – Markusem Rühlem!
To on też zainicjował i/lub przynajmniej reklamował wtedy całą serię głośnych suplementów, więc na ciężki booster – w porównaniu z niemieckimi standardami – nie trzeba było długo czekać.
W międzyczasie, Raw Intensity została zmieniona więcej niż jeden raz i jest siłą napędową tak zwanej serii Platinum. Dzięki 15 naukowo sprawdzonym składnikom, napakowanym cytruliną, argininą, tauryną, tyrozyną, glicyną, Cordiceps Sinensis, Norwaliną i kofeiną oraz ekscytującymi, wzbogacającymi ekstraktami roślinnymi, mamy naprawdę bardzo dobry produkt przedtreningowy!
Przy ogromnych 20 g na porcję (2,00 euro) ponad 9 g aktywnych substancji pompujących, 350 mg kofeiny (+ 200 mg teobrominy), a nawet przy 110 mg synefryny, nadal można zrobić coś na spalanie tłuszczu!

Wanna Intensywna All Stars RAW

* Reklama / reklama

# 7 All Stars RAW Intensywność 400g

 OCENA: 7.8 / 10

#6 SZCZYT - Bez żartów 600g

Peak jest również znaną instytucją w Niemczech, której nazwa od 2003 roku określa się mianem „topu” rynku suplementów i jest zobowiązana do kontynuowania tego twierdzenia. Peak wyznacza wysokie standardy w doborze wybranych surowców i przetwarza je we własnej produkcji z największą starannością. Zgodnie ze standardami jakości HACCP, GMP, GLP i GSP produkty są w 100% wolne od substancji dopingujących.

No Jokes to wzmacniacz przedtreningowy z efektem Pump & Stim, który promuje czujność, skupienie, pompę i wytrzymałość. W tym celu wymyśla atuty z pełną gamą wszystkich istotnych składników w przyzwoitej dawce. Oprócz substratów pompujących argininy HCL i cytruliny, boosterem karnozyny jest beta-alanina i silne składniki, takie jak N-acetylo-L-tyrozyna, opatentowany Ashwagandha KSM-66, Alpha GPC, aceton glukuronolowy i wiele innych. zawierać!
Polepszacze wchłaniania L-teanina, Panax Ginseng i Rhodiola Rosea w szczególności nadają tej formule dodatkowy impuls. Jedna porcja to aż 20 g (1,33 euro) i naprawdę zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do prawidłowego, ale „czystego” treningu!

PEAK NO Żarty Wanna

* Reklama / reklama


#6 SZCZYT - Bez żartów 600g

OCENA: 8.0 / 10

# 5 Naughty Boy Menace przedtreningówka

NB Menace jest również całkowicie przezroczystą, wszechstronną przedtreningówką i służy obszarom zwiększonej energii, zwiększonej koncentracji oraz lepszej pompy i wydajności.

Zawiera 4g L-cytruliny oraz 2g opatentowanej gliceryny w postaci GlycerSize. Stężenie zapewnia 1g tyrozyny i 600mg również opatentowanego składnika aktywnego Alpha-Zone (Alpha-GPC). Oprócz 3,2 g beta-alaniny poprawiającej wytrzymałość, dostarczający energię preparat, składający się z 300 mg Juglans Regia, 350 mg kofeiny i 150 mg Biophytum, robi wrażenie. Ta naprawdę przemyślana i wysokiej jakości matryca została dopracowana w 50mg AstraGin, co maksymalizuje wchłanianie. W związku z atrakcyjną ceną (1,02 euro za porcję) naprawdę ciekawy i godny polecenia dodatek.

Niegrzeczny chłopiec oznacza wannę przed treningiem

* Reklama / reklama

# 5 Niegrzeczny chłopiec - Groźba przed treningiem 435g

OCENA: 8.3 / 10

# 4 Odżywianie systemu operacyjnego - Puls bogów

Niemiecka firma OS Nutrition Supplements od 2017 roku produkuje zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Etykiety ich suplementów diety są zarówno proste pod względem projektu, jak i szczegółowe pod względem zawartości i gwarantują maksymalną przejrzystość. Firma nie stosuje acesulfamu K ani aspartamu w całym asortymencie.

God Pulse to przedtreningówka, która nie opiera się na motcie „więcej znaczy więcej”, ale rozsądnie łączy ukierunkowane na cel składniki w umiarkowanych dawkach. Porcja 15g (1,50 euro) zawiera 8g aktywnych substancji pompujących (po 4g AAKG i L-cytruliny) oraz 3g beta-alaniny. Odpowiednie skupienie osiąga się poprzez dodanie 1g N-acetylo-L-tyrozyny oraz 250mg ekstraktu z zielonej herbaty i 250mg kofeiny. Zawiera również ekstrakt z pestek winogron 200mg i ekstrakt z żeń-szenia 80mg. Dzięki ostatnim wymienionym składnikom 2, ten booster wyróżnia się na tle reszty tej listy, a także wie, jak przekonać solidnym efektem.
Szczególnie pozytywny jest zauważalnie dobry smak boostera, który dostępny jest w odmianach coli, czerwonych owoców, mango, maliny i arbuza – MNIAM!

Wanna pulsacyjna OS Nutrition Gods

* Reklama / reklama

#4 Odżywianie OS - Gods Pulse 308g

OCENA: 8.4 / 10

# 3 Korba ESN

ESN i Crank są już instytucją na niemieckiej scenie suplementacyjnej.
Od 16 lat ESN produkuje codziennie kontrolowane suplementy, które są synonimem jakości, czystości i bezpieczeństwa. W wewnętrznych laboratoriach regularnie przeprowadzane są niezależne i akredytowane badania wszystkich partii produkcyjnych. Daje to zaufanie do bezpieczeństwa i czystości - typowej dla jakości, made in Germany.

Nawet przedtreningówka od prawdopodobnie najbardziej znanego producenta w tym kraju to synergiczny booster z cytruliną, AAKG, innymi aminokwasami, kofeiną i wyselekcjonowanymi ekstraktami roślinnymi dla doskonałych doznań treningowych. Składa się z 14 składników i stanowi idealne połączenie aminokwasów i składników roślinnych.
Na każdą porcję 19 g (1,50 euro) Crank dostarcza 11 g substancji pompujących (6 g jabłczanu cytruliny, 4 g AAKG plus glukuronolakton itp.) oraz ponad 2,5 g stymulujących składników botanicznych i innych substancji (200 mg kofeiny, synefryny, ekstraktu Rhodiola Rosea itp.) . ).
Trudno się dziwić, że ESN narobił bałaganu i zastosował absolutnie flagowe dawki wszystkich aktywnych składników. Z pewnością jeden z najbardziej kompletnych i najwyższej jakości boosterów UE w Niemczech.

ESN Wanna Korbowa

* Reklama / reklama

#3 ESN - Korba 380g

OCENA: 7.8 / 10

#2 BPS-Pharma Not4Pussy Transform-U-Matrix

Już 5 rok istnienia firmy BPS-Pharma wyznacza nowy kamień milowy w kategorii boosterów przedtreningowych. Cechą szczególną Transform-U-Matrix jest połączenie opatentowanych składników aktywnych w niespotykanej kombinacji opartej na naukowo ustalonych dawkach. 

Połączenie dla samej pompy jest niezwykłe i wysokiej jakości. Z jednej strony stawia się na sprawdzony jabłczan L-cytruliny w połączeniu z glutationem, który stabilizuje poziom NO i zapewnia długotrwały efekt, ale to, co naprawdę trafia w sedno, to połączenie Oxystorma i Nitrosigine. Dwa markowe surowce, które obiecują niezrównaną pompę o ekstremalnym unaczynieniu. Opatentowany ekstrakt z szarłatu dostarcza maksymalną ilość azotanów, aby podnieść poziom NO nawet do 8 godzin.
Co więcej, synergiczny duet kofeiny i teaniny działa w pełni i jest wzmacniany przez synefrynę zawartą w ekstrakcie z Citrus Aurantium. Teanina przechwytuje jej niepożądane skutki uboczne. Ponadto istnieje niezwykle wiele katalizatorów, takich jak tauryna, glukuronolakton, ekstrakt z czarnego pieprzu i wiele innych. dla aktywnych składników, takich jak ashwagandha, kora sosnowa itp. bardzo skuteczny!
Naprawdę ekskluzywny i obiecujący booster!

BPS Pharma Not4pussy Transform-U-Matrix słoik

* Reklama / reklama

#2 BPS-Pharma Not4Pussy Transform-U-Matrix 320g

OCENA: 8.1 / 10

# 1 NP Odżywianie Doom

The Doom to tak zwany booster mózgu zapewniający przyjemne i długotrwałe skupienie, ale bez nadmiernego efektu stymulującego. Energetyzujące stymulanty takie jak kofeina są stosowane tylko bardzo dyskretnie, ale głównym składnikiem aktywnym jest m.in. N-acetylo-L-tyrozyna. Aminokwas ten wyostrza koncentrację, przeciwdziała zmęczeniu i zwiększa motywację.
Wiadomo również, że dwuwinian DMAE, L-teanina i Alpha GPC zwiększają wydajność poznawczą, tj. mają pozytywny wpływ na zdolność koncentracji i zapamiętywania. Wysoce skuteczny adaptogen Rhodiola Rosea wspiera Cię w zakresie odporności na stres. 

Przy efektywnej cenie 1,17 euro za porcję, naprawdę odpowiedni booster, który działa zupełnie inaczej niż pozostali kandydaci na tej liście.

NP Nutrition Doom Can

* Reklama / reklama

#1 NP Nutrition - Doom 300g

OCENA: 8.1 / 10

Jak widać, wybory nie mogły być bardziej zróżnicowane i wszechstronne. Od prostego substytutu napoju energetycznego z niewielką premią do w pełni rozwiniętej egzotyki wzmacniającej mózg, w suplemencie przedtreningowym jest naprawdę wszystko, co może sobie wyobrazić zapalony żelazny sportowiec. Każdy z prezentowanych produktów ma swój urok i trafia do niemal każdego, od ambitnego sprzątacza po szaleńca, który lubi eksperymentować. Nie możemy więc ostatecznie określić i sklasyfikować, ale dzięki tym rekomendacjom chcemy pozostawić decyzję Tobie zgodnie z naszą najlepszą wiedzą.
W każdym razie życzymy dużo zabawy, a przede wszystkim sukcesów treningowych podczas codziennego testowania i/lub spożywania tych boosterów!

Nasza obietnica

Obiecujemy, że każdy z prezentowanych tutaj boosterów jest wart swojej ceny, rozczarowujące produkty nie zostały uwzględnione w naszym zgrabianiu! Oceniliśmy boostery tak obiektywnie, jak to możliwe, opierając się na naszym doświadczeniu i nie opierając się na żadnych obietnicach marketingowych składanych przez producenta. Wymienione tutaj boostery treningowe sprawdziły się w naszych wszechstronnych testach, w intensywnych jednostkach treningowych i pokonały konkurencję. W tym celu wykorzystaliśmy nasze własne testy, doświadczenia innych sportowców i ocenę w naszym rankingu. Wszystkie testowane produkty sprawdziły się i są prawdziwymi hardcorowymi dopalaczami i zostały ocenione w kategoriach składników, działania (skupienie, moc, energia i pompa), smaku i rozpuszczalności oraz stosunku jakości do ceny. Za każdą kategorię przyznano ocenę od 1 do 10 punktów.

Uwaga:

Dzięki rankingowi chcemy poinformować Cię o najlepszych boosterach treningowych, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o zakupie, uchronią Cię przed rozczarowaniem i zaoszczędzą Twój portfel. Nasze recenzje wzmacniaczy przedstawiają nasze subiektywne wrażenia i nie twierdzą, że są ogólne. Efekt tego samego produktu może się różnić w zależności od osoby! Suplementów przedtreningowych nie należy przyjmować na stałe ani przedawkować. Stosowanie i dawkowanie boosterów przedtreningowych odbywa się całkowicie na własne ryzyko.

Najlepszy test wzmacniający przed treningiem: wszystko, co musisz wiedzieć o najlepszych wzmacniaczach treningowych

Chcesz ostrego jak brzytwa skupienia, maksymalnej mocy i lepszych wyników treningowych podczas treningu? Wzmacniacz przedtreningowy spełni Twoje życzenia. Ale które produkty naprawdę spełniają to, co obiecują? Jakie są najlepsze dopalacze przed treningiem? Nasz ranking Ci to powie! Z dużym wyprzedzeniem: Przetestowaliśmy wszystkie produkty – i dajemy Ci obszerne recenzje, przeprowadzone zgodnie z naszą najlepszą wiedzą i przekonaniem, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji. 

Najlepsze przetestowane boostery przedtreningowe

Booster przedtreningowy to suplement diety, który przyjmuje się tylko przed treningiem. Celem przyjmowania jest użycie koktajlu bardzo silnych składników aktywnych w celu zwiększenia wydajności treningu i stopniowego przesuwania własnych limitów wydajności. Boostery przedtreningowe są szczególnie w stanie zwiększyć wewnętrzny napęd poprzez stymulanty. 

Tutaj pokażemy Ci, co kryje się za wszechstronnymi boosterami treningowymi, dla kogo są odpowiednie i co czyni naprawdę dobrym boosterem przedtreningowym.

Jakie składniki tworzą dobry booster przed treningiem?

Wiele boosterów przedtreningowych wykorzystuje cały koktajl składników, aby osiągnąć znakomity efekt. Atrakcja: poszczególne tkaniny uzupełniają się nawzajem i czasami tworzą efekty synergii, które wydobywają z Ciebie najlepsze możliwe parametry. W ciągu ostatnich kilku dekad niektóre składniki okazały się szczególnie skuteczne. Prawie każdy dobry wzmacniacz przedtreningowy opiera się zatem na jednym lub kilku z poniższych składników. 

Nieistotny aminokwas beta alanina jest stosowany w wielu boosterach przedtreningowych. Z dobrego powodu. Substancja podnosi poziom karnozyny w naszych komórkach, a tym samym obniża wartość pH. W rezultacie kwas mlekowy nie ma już tak dużego wpływu na mięśnie, a Ty możesz trenować dłużej i ciężej.

Dwuwinian choliny, forma choliny, która jest znacznie łatwiej wykorzystywana przez organizm, jest niezbędna nie tylko dla prawidłowego metabolizmu tłuszczów, ale także dla funkcjonowania naszego mózgu. W końcu z choliny powstaje neuroprzekaźnik acetylocholina, który jest niezbędny do prawidłowego przekazywania informacji w mózgu. Dotyczy to również przekazywania bodźców do mięśni. Przyjmując Choline Bitartrate, nie tylko wzmacniasz swoją pamięć, ale także pamięć mięśniową ("pamięć mięśniowa").

Jeśli kiedykolwiek używałeś wzmacniaczy mózgu i Nootropics dyskutowaliśmy, ekstrakt z Ginkgo Biloba nie powinien być dla ciebie obcy. W końcu substancja jest w stanie poprawić przepływ krwi do mózgu – a tym samym znacznie zwiększyć wydajność poznawczą. Jest jeszcze jeden powód, dla którego ekstrakt z Ginkgo Biloba jest często stosowany w boosterach przedtreningowych. Substancja czynna może również obniżać poziom kortyzolu, hormonu stresu. Ten ostatni jest znany wśród sportowców jako „zabójca mięśni”. Biorąc ekstrakt z miłorzębu dwuklapowego, promujesz wzrost mięśni. 

Glicerol lub gliceryna to część wielu suplementów. HydroMax, skoncentrowana forma glicerolu, która była sprzedawana głównie jako samodzielny produkt, teraz często pojawia się na liście składników przedtreningowych boosterów. Szczególna cecha glicerolu: substancja, która jest również używana jako środek utrzymujący wilgoć w przemyśle spożywczym, może magazynować wodę w komórkach mięśniowych. Rezultatem jest brutalna pompa, która może trwać wiele godzin po treningu. Glicerol służy nie tylko do zwiększenia wydajności, ale jest również idealny, jeśli chcesz zaimponować komuś swoją idealnie wyrzeźbioną sylwetką po treningu. 

Zielona herbata zawiera nie tylko liczne zdrowe przeciwutleniacze i składniki odżywcze. Składnik zawiera również znaczne ilości kofeiny. Ten ostatni znany jest z tego, że wzmacnia bicie serca, rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa motywację. Najlepsze warunki na nadchodzące szkolenie. Zwłaszcza, że ​​ekstrakt z zielonej herbaty jest również w stanie przyspieszyć regenerację mięśni. 

Składnik, który możesz znać z napojów energetyzujących jest również często stosowany w boosterach przedtreningowych – i nie bez powodu. Ekstrakt z guarany znany jest z dużej ilości kofeiny. Podczas treningu składnik aktywny zapewnia jak najlepsze zaopatrzenie mięśni w tlen i składniki odżywcze. Nie należy jednak lekceważyć psychotropowego działania ekstraktu z guarany. Substancja poprawia nastrój, odpędza zmęczenie i zapewnia niezbędną motywację podczas treningów. Bonus: Guarana ma również działanie tłumiące apetyt i może przybliżyć Cię do wymarzonej sylwetki. 

Kofeina to klasyczny składnik wzmacniacza przedtreningowego. Nic dziwnego. W końcu kofeina zwiększa zarówno sprawność fizyczną, jak i poznawczą. Typowymi konsekwencjami zażywania kofeiny jest przyspieszone tętno, rozszerzone naczynia krwionośne, silne bicie serca, podwyższony nastrój i wzmożony napęd wewnętrzny. ZA Wzmacniacz kofeiny w ten sposób stwarza warunki do pomyślnego szkolenia. Dobrze wiedzieć: kofeina ma również działanie hamujące apetyt. 

L-arginina stała się nieodzowną częścią sceny suplementacyjnej. Substancja od wielu lat zajmuje stałe miejsce na liście składników boosterów przedtreningowych. I naprawdę na to zasłużyła. Aminokwas jest ważnym materiałem wyjściowym do tworzenia tlenku azotu. Poprawia to krążenie krwi poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych, a tym samym optymalizuje transport składników odżywczych i tlenu do mięśni. Rezultat: możesz trenować znacznie dłużej i ciężej - i wizualnie cieszyć się brutalną pompą. Dodatkowo L-arginina znacznie skraca czas regeneracji mięśni. 

Nieistotny aminokwas L-cytrulina, podobnie jak L-arginina, stymuluje produkcję tlenku azotu. W rezultacie korzystasz z poprawy krążenia krwi i optymalnego zaopatrzenia w składniki odżywcze i tlen. Zwiększona pompa poprawia wydajność treningową, ułatwia regenerację mięśni i wspomaga budowę mięśni. 

Strukturalnie L-ornityna jest bardzo podobna do L-argininy. Z jednej strony L-ornityna jest ważna w organizmie do eliminacji materiałów odpadowych, takich jak amoniak - i dlatego jest niezbędna dla naszego zdrowia. Dla sportowców siłowych i wytrzymałościowych L-ornityna jest szczególnie interesująca, ponieważ poprawia syntezę L-argininy, a tym samym może zwiększać stężenie tlenku azotu w organizmie. To z kolei prowadzi do poprawy krążenia krwi i zwiększonej pompy. Ponadto L-ornityna może opóźniać zmęczenie podczas treningu i poprawiać jakość snu. 

Czy chciałbyś osiągnąć swój limit podczas treningu, być w pełni skoncentrowanym na danym ćwiczeniu, a jednocześnie mieć wysoką motywację? Następnie upewnij się, że Twój Pre Workout Booster zawiera L-tyrozynę. Ponieważ z aminokwasem nieistotnym osiągasz dokładnie to.Dobrze wiedzieć: L-tyrozyna często pojawia się na liście składników w postaci N-acetylo-tyrozyny. Acetylowana forma tyrozyny ma takie same właściwości jak L-tyrozyna, ale charakteryzuje się znacznie lepszą biodostępnością. 

Za skrótem OPC kryją się tak zwane „oligomeryczne proantocyjanidyny”, wtórne substancje roślinne, które znajdują się głównie w ekstrakcie z pestek winogron. Ekstrakt z pestek winogron jest najbardziej znany ze swoich właściwości przeciwutleniających, które chronią komórki przed uszkodzeniem i przedwczesnym starzeniem. Ponadto OPC ma właściwości przeciwzapalne, przeciwnadciśnieniowe i wspomagające krążenie krwi. Krótko mówiąc: biorąc ekstrakt z pestek winogron, kładziesz podwaliny pod zdrowe ciało – i efektywny trening. 

Ekstrakt Rhodiola Rosea jest znany jako silny adaptogen. Innymi słowy: substancja pomaga ciału i umysłowi w optymalnym przystosowaniu się do stresu. Dotyczy to zarówno stresu psychicznego, jak i fizycznego, którego doświadcza ciało na przykład podczas ciężkiego treningu. Konsekwencja zmniejszonego odczuwania stresu: Możesz dłużej wytrzymać podczas treningu i stopniowo przesuwać swoje osobiste granice do tyłu. 

Burak jest również popularny jako booster przedtreningowy, czy to w postaci proszku, czy ekstraktu. Powód: burak zawiera duże ilości azotanów, dzięki czemu wspomaga powstawanie tlenku azotu. Ten z kolei wspomaga krążenie krwi, usprawnia transport tlenu i składników odżywczych do mięśni oraz zapewnia silną pompę i krótszy czas regeneracji mięśni. Ale burak ma jeszcze jednego asa w rękawie: składnik przeciwdziała zakwaszeniu mięśni, a tym samym zapobiega przetrenowaniu. 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego czarny pieprz tak często pojawia się na liście składników przedtreningowych boosterów? Odpowiedź jest prosta: aktywny składnik piperyna zawarty w czarnym pieprzu hamuje pewne enzymy, które zazwyczaj filtrują z organizmu wszelkiego rodzaju substancje. Dlatego pieprz czarny zwiększa również biodostępność szerokiej gamy substancji – a tym samym znacząco przyczynia się do działania odpowiedniego boostera przedtreningowego. 

Aminokwas tauryna posiada szereg właściwości, które czynią ją interesującą dla sportowców. Tauryna uznawana jest nie tylko za naturalny stymulant, ale także znacząco uczestniczy w budowaniu masy mięśniowej. Dzięki jednemu spożyciu promujesz wzrost mięśni lub zapobiegasz rozpadowi masy mięśniowej. Dodatkowo tauryna zauważalnie zmniejsza bóle mięśni po treningu, a także przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. 

Strukturalnie Teakryna jest bardzo podobna do kofeiny. Substancja wyostrza koncentrację, zwiększa motywację oraz zwiększa wydolność fizyczną i poznawczą. Teakryna jest szczególnie popularna jako alternatywa dla kofeiny w boosterach przedtreningowych. Z jednej strony dlatego, że energetyczne działanie Theacrine trwa znacznie dłużej niż kofeiny. Z drugiej strony dlatego, że po zażyciu Theacrine nie dochodzi do nagłego wypadku po treningu. Również praktyczne: Teakryna nie prowadzi do pełzającego efektu przyzwyczajenia, dzięki czemu możesz pozostać przy tej samej dawce przez dłuższy czas. 

Na liście składników często znajdują się również witaminy z grupy B. Dotyczy to zwłaszcza niacyny, znanej również jako witamina B3. Powód: witaminy z grupy B odgrywają kluczową rolę w metabolizmie energetycznym organizmu. Np. niacyna może znacząco zmniejszyć zmęczenie i znużenie mięśni – z zauważalnym efektem treningowym. Spożywanie niacyny sprzyja szczególnie intensywnym treningom i dostarcza mięśniom optymalnych bodźców do wzrostu. Jednak niektórzy producenci mogą polegać na niacynie w swoich suplementach ze względów zapobiegawczych. Na przykład niedobór niacyny w wyniku zmęczenia i osłabienia mięśni znacznie obniża wydajność treningową. 

Prawidłowe przyjmowanie wzmacniacza przedtreningowego: przewodnik

Niezależnie od tego, jaki jest Twój preferowany wzmacniacz przedtreningowy, prawie zawsze obowiązują te same zasady podczas jego przyjmowania. W szczególności czas i rodzaj spożycia decyduje o tym, czy Pre Workout Booster może w pełni rozwinąć pożądany efekt. 

1.) Właściwy czas – kiedy wziąć Pre Workout Booster?

Nazwa zdradza to: zawsze powinieneś zażywać Pre Workout Booster przed treningiem. To, czy booster przyniesie pożądany efekt po 15, 30 lub 45 minutach, zależy w dużej mierze od zastosowanego suplementu. Z reguły producent podaje rekomendację co do odstępu czasu pomiędzy treningiem a boosterem. 

„Właściwy” (a zatem także „niewłaściwy”) czas na zażycie boostera treningowego zależy również od indywidualnych wymagań. Jeśli lubisz trenować wieczorem, ale jednocześnie reagujesz wrażliwie na często stosowane stymulanty, takie jak kofeina, to booster prawdopodobnie przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego. Jeśli po zażyciu nie będziesz mógł spać i uderzysz się w głowę przez pół nocy, twoja faza regeneracji będzie ekstremalnie mała - a efekt treningu zniknie. Jeśli nie ma dla Ciebie wzmacniacza przedtreningowego bez bodźców, musisz zmienić swoje nawyki treningowe na lepsze lub gorsze. 

2.) Booster przedtreningowy: kapsułki czy proszek?

Od Ciebie zależy, czy zabierzesz swój booster przedtreningowy w postaci kapsułek, czy w postaci proszku. Sposób działania jest taki sam dla obu rodzajów spożycia – i oba warianty są wystarczająco dostępne na rynku. Istnieją jednak różnice, jeśli chodzi o czas potrzebny do wejścia w życie. Jeśli przyjmujesz Pre Workout Booster w formie kapsułek, przed rozpoczęciem treningu powinieneś zaplanować nieco dłuższy interwał. Powód: kapsułki muszą najpierw rozpuścić się w żołądku, zanim zaczną działać. Ponadto kapsułki zwykle mają mniej wypełniacza i dlatego ograniczają się głównie do skupienia i energii. Z drugiej strony w kapsułkach nie znajdziesz prawie żadnych aktywnych składników pompujących.

3.) Tak dawno powinien być Twój ostatni posiłek

W zasadzie obowiązuje zasada: im dalej od ostatniego posiłku, tym szybciej działa booster. I odwrotnie, oznacza to: jeśli zjadłeś na krótko przed treningiem, nie będzie on w stanie w pełni rozwinąć swojego działania na początku treningu. Dlatego zalecamy odczekanie co najmniej dwóch godzin po ostatnim posiłku przed przyjęciem Pre Workout Booster. 

Oczywiście nie oznacza to, że musisz głodować przed treningiem. Wręcz przeciwnie, okres pomiędzy ostatnim posiłkiem a treningiem nie powinien być zbyt długi. W przeciwnym razie podczas treningu poczujesz się słabo, a Twoje ciało nie będzie w stanie polegać na zapasach energii, których potrzebuje, aby działać jak najlepiej. 

4.) Miej oko na możliwe efekty habituacji

Przerwy są ważne. Nie tylko podczas ćwiczeń, ale także podczas przyjmowania boosterów przedtreningowych. Jest to szczególnie ważne, jeśli twój booster zawiera stymulanty, takie jak kofeina. Prędzej czy później rozwija się tolerancja, czyli efekt przyzwyczajenia. Oznacza to, że aby uzyskać ten sam efekt, potrzebujesz większych dawek każdego składnika. Aby temu zapobiec, w miarę możliwości należy unikać przyjmowania takich suplementów w kolejne dni. I oczywiście nie musisz rozpoczynać każdego treningu od wzmacniacza treningowego. Zaleca się nawet jeden lub drugi dzień przedtreningowy bez boosterów. 

Oczywiście nie ma ryzyka budowania tolerancji przy każdym suplemencie. Spojrzenie na listę składników powie Ci, czy w ogóle musisz mieć oko na te ostatnie.  

5.) A co z grudkami w proszku?

Dopiero kilka dni temu uruchomiłeś Pre Workout Booster, a nadal znajdujesz w proszku wyjątkowo nieestetyczne grudki? Czy produkt jest teraz pojemnikiem na śmieci? Nie. To normalne, że boostery proszku zbijają się razem nieco wcześniej niż później. Dzieje się tak po prostu dlatego, że składniki wielu suplementów mają właściwości „higroskopijne”, np. L-arginina czy jabłczan cytruliny. Innymi słowy: Puder praktycznie przyciąga najmniejsze ilości wilgoci i w efekcie tworzy nieestetyczne grudki. Nie są one jednak szkodliwe i nie mają też wpływu na efekt. Najpóźniej po zmieszaniu proszku z wodą problem zostanie ponownie rozwiązany – w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Kto szczególnie korzysta z boosterów przedtreningowych?

Brutalna pompa, ostre jak brzytwa skupienie, lepsza wydajność: dzięki różnorodnym efektom boostery przedtreningowe są równie interesujące dla sportowców siłowych i wytrzymałościowych. W szczególności sportowcy, którzy utknęli na upartym płaskowyżu, mogą podnieść swoją wydajność na nowy poziom dzięki wzmacniaczowi przedtreningowemu.  

Boostery przedtreningowe dla kobiet?

Pomysł, że boostery przedtreningowe są przeznaczone tylko dla napakowanych mięśniami sportowców płci męskiej, utrzymuje się. W rzeczywistości kobiety również odnoszą korzyści z motywujących i poprawiających krążenie krwi efektów boosterów przedtreningowych. Jednak bardzo niewiele boosterów przedtreningowych jest skierowanych bezpośrednio do kobiet. Dlatego biorąc go, zwróć uwagę na różnicę wagi, która istnieje w porównaniu do sportowców płci męskiej i postępuj ostrożnie z dawkowaniem. W przeciwnym razie zastosuj do Booster przedtreningowy dla kobiet takie same wytyczne jak dla męskich boosterów.

3 wskazówki dotyczące kupowania wzmacniaczy przedtreningowych

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o potencjale i konkretnym działaniu boostera, jest przeczytanie recenzji. Jeśli nie możesz znaleźć recenzji boostera treningowego, którego szukasz, pomocne będzie spojrzenie na listę składników. Ponadto są trzy punkty, które zawsze należy wziąć pod uwagę przy zakupie boosterów przed treningiem. 

1.) Sprawdź Mieszanki Własności

Niektórzy producenci opierają się na tak zwanych „propriety blends”. Są to specjalne mieszanki składników, które zostały indywidualnie zestawione przez danego producenta. Termin „matryca” jest często używany w związku z określonym efektem. Trudność: Dokładny skład takiej matrycy zwykle nie jest podany na liście składników. Odpowiednia mieszanka może być sprytnie skomponowana i bardzo mocna. Nie możesz jednak dokładnie zrozumieć, w jaki sposób dawkowane są poszczególne składniki – i trudniej z góry ocenić działanie boostera przedtreningowego. Powinieneś zatem powoli podchodzić do boosterów treningowych z przyzwoitymi mieszankami. Zaleca się również (jeśli jest dostępny) przeczytanie odpowiedniej recenzji napisanej przez narkomanów dopalaczy przed zażyciem. 

2.) Nie przeceniaj znaczenia kreatyny

Nie ma co do tego wątpliwości, istnieje szereg korzyści z przyjmowania kreatyny. Podczas gdy substancja ta była kiedyś poufną wskazówką wśród sportowców, kreatyna jest obecnie jednym z najlepiej przebadanych suplementów w całej branży fitness. Wykazano, że materiał zwiększa wydolność fizyczną i siłę, a dzięki retencji wody zapewnia również lepszy wygląd mięśni. 

Czy kreatyna należy więc do każdego dobrego boostera przedtreningowego? Nie bardzo. W rzeczywistości są niektórzy producenci, którzy polegają na kreatynie, ale jest mało prawdopodobne, aby przyniosło to zauważalne efekty. Powód: Kreatyna rozwija swoje działanie tylko wtedy, gdy jest przyjmowana codziennie w odpowiednio wysokiej, ale nieszkodliwej dawce. Jednak boostery przedtreningowe nie są przeznaczone do codziennego użytku. Jeśli booster zawiera kreatynę, nie jest to wada – ale zdecydowanie nie jest też argumentem sprzedażowym. 

3.) Nie używaj przedtreningowych boosterów przede wszystkim do spalania tłuszczu

Oczywiście istnieją boostery, które mają również pozytywny wpływ na spalanie tłuszczu. Szybkie spojrzenie na listę składników pokazuje, czy tak jest. Substancje takie jak tauryna czy piperyna z pewnością mogą zwiększyć spalanie tłuszczu. W większości przypadków producenci zwracają na to uwagę. Jednak zwiększone spalanie tłuszczu, a nawet utrata masy ciała nie jest głównym celem wzmacniacza przedtreningowego. Jeśli chcesz konkretnie promować utratę tłuszczu, spalacze tłuszczu są znacznie bardziej odpowiednimi suplementami. Te ostatnie albo specyficznie stymulują metabolizm i tym samym promują termogenezę, albo zapewniają lepszy transport kwasów tłuszczowych we krwi. 

A jeśli efekt pozostawia wiele do życzenia?

Właściwie wszystko zrobiłeś dobrze. Poinformowałeś się wcześniej o składzie boostera i stosowałeś się do wszystkich naszych wskazówek przy zakupie. Niemniej jednak pożądany efekt po prostu nie chce się pojawić. Pokażemy Ci, co to może być i jak postępować teraz. 

Dostosuj dawkowanie

Zwłaszcza w fazie, w której powoli zbliżasz się do nowego boostera przedtreningowego, nie jest niczym niezwykłym, że nie odczuwasz szczególnie intensywnego efektu. Gdy tylko upewnisz się, że dobrze tolerujesz suplement, możesz zwiększać dawkę i stopniowo dostosowywać ją do maksymalnej rekomendacji producenta. W zasadzie im więcej ważysz, tym większa musi być dawka, aby osiągnąć pożądany efekt. 

Sprawdź listę składników

Całkiem możliwe, że działanie boostera opiera się głównie na kofeinie. Jeśli i tak lubisz pić dużo kawy, najprawdopodobniej rozwinęłaś tolerancję na kofeinę. Masz więc dwie opcje. 

 1. Szukasz suplementu, który nie opiera się na kofeinie.
 2. Przestajesz na jakiś czas brać kofeinę, aby efekt przyzwyczajenia mógł ustąpić.

Nie oczekuj zbyt wiele

Wiemy, że kiedy w opisie produktu wspomina się o „ostrym jak brzytwa ostrości” lub „brutalnej pompie”, oczekiwania są wysokie. Zwłaszcza z boosterami przedtreningowymi, które – w przeciwieństwie do hardcorowych boosterów – nie spotykają się z bardzo twardymi stymulantami, należy zachować realizm. Wyostrzone skupienie nie czyni z ciebie Sherlocka Holmesa, a zwiększona pompa nie czyni z ciebie Hulka. Oczywiście po jego przyjęciu powinieneś odczuć znaczną poprawę wyników treningowych. Nie powinieneś jednak oczekiwać, że nagle zaczniesz żonglować hantlami, które wcześniej ledwo mogłeś podnieść. 

Zakwestionować jakość wzmacniacza

Smutne, ale prawdziwe: w żadnym wypadku nie każdy produkt może dotrzymać pełnych obietnic producenta. Jeśli pomimo maksymalnej dawki, realistycznych oczekiwań i wykluczonego tworzenia tolerancji nie ma efektu lub jest on niedostateczny, być może trafiłeś po prostu na zły suplement. Lub przynajmniej taki, który nie spełnia Twoich indywidualnych wymagań. W takim przypadku pomaga tylko jedna rzecz: znajdź inny wzmacniacz przedtreningowy lub wybierz jeden z naszego testu wzmacniającego przed treningiem. Jeśli korzystasz z produktu z naszego rankingu najlepszych boosterów przedtreningowych, możesz być pewien, że przeszliśmy przez jego próbę. 

Skutki uboczne: czy boostery są niebezpieczne?

W zasadzie legalne boostery przedtreningowe mają niewielkie lub żadne skutki uboczne. Jeśli reagujesz wrażliwie na określony składnik, może wystąpić lekki ból głowy lub dyskomfort w żołądku. W takim przypadku lepiej użyj innego wzmacniacza. Boostery zawierające stymulanty, takie jak kofeina, mogą również utrudniać zasypianie. Zasadniczo radzimy więc, aby nie trenować zbyt późno lub stosować przedtreningówkę bez kofeiny. 

Zaleca się jednak ostrożność przed hardkorowymi boosterami, które opierają się na silnych stymulantach. Należy zawsze podchodzić do nich ostrożnie, aby zminimalizować możliwe skutki uboczne. Notoryczny „crash” po treningu – krótki okres złego samopoczucia i apatii – może wystąpić również po zażyciu hardcorowego boostera. 

Ponadto należy zawsze trzymać się zalecanego przez producenta dozowania i nigdy go nie przekraczać. Możliwe konsekwencje przedawkowania to w szczególności kołatanie serca, niepokój wewnętrzny i problemy żołądkowe. 

Czy odczuwasz niewielkie skutki uboczne? W ten sposób zachowujesz się właściwie

Bez względu na to, czy boli Cię głowa, poczujesz lekkie nudności, czy doznasz szybkiego bicia serca: Jeśli podejrzewasz, że odczuwasz skutki uboczne w związku ze stosowaniem boostera przedtreningowego, postępuj w następujący sposób. 

 1. Bez paniki! Z reguły drobne skutki uboczne ustępują tak szybko, jak się pojawiły. Najpierw spróbuj wziąć głęboki oddech.
 2. Zatrzymaj na chwilę swój trening – przynajmniej do czasu, aż znów poczujesz się normalnie. W razie wątpliwości lepiej przerwać trening i zregenerować się.
 3. Upewnij się, że nie zaaplikowałeś zbyt dużej dawki boostera treningowego – następnym razem wypróbuj mniejszą dawkę.
 4. Jeśli efekty uboczne powrócą, przestań brać booster i zamiast tego przejdź na alternatywę.
 5. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli skutki uboczne utrzymują się przez długi czas. 

Czy są jakieś przypadki z bardzo poważnymi skutkami ubocznymi?

Przypadki poważnych skutków ubocznych są szeroko omawiane ze względu na znaczny wzrost liczby użytkowników dawek przypominających również w Niemczech i cieszą się one odpowiednią uwagą. Faktem jest jednak, że nieliczne „rażące” przypadki były niemal bez wyjątku opisanymi wyżej hardcorowymi boosterami z bardzo silnymi stymulantami – a nie klasycznymi boosterami przedtreningowymi. 

Przedtreningówka: uczucie mrowienia po spożyciu

Czy czujesz mrowienie na skórze po zażyciu Pre Workout Booster? Nie martw się, ten „efekt uboczny” nie jest rzadkością – i zwykle występuje, gdy booster zawiera beta-alaninę lub niacynę. Obie substancje rozszerzają naczynia krwionośne, co skutkuje lepszym transportem tlenu i składników odżywczych do mięśni. To właśnie to rozszerzenie naczyń powoduje czasami swędzenie skóry. 

Wzmacniacze przedtreningowe i leki

Jeśli regularnie zażywasz leki, zawsze powinieneś uważać, gdy zażywasz wszystkie rodzaje boosterów w tym samym czasie! Powód: niektóre składniki mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami - i tym samym powodować bardzo gwałtowne, czasem niebezpieczne skutki uboczne. 

Warto również wiedzieć w tym kontekście: Ekstrakt z pieprzu czarnego (piperyna) może nie tylko zwiększyć biodostępność lub działanie składników wspomagających, ale także leków. Jeśli regularnie przyjmujesz leki, zawsze musisz przedyskutować z lekarzem planowane spożycie przedtreningówki. 

Kup przedtreningówkę czy zrób to sam?

Nie ma co do tego wątpliwości, zakup wzmacniacza przedtreningowego to najwygodniejszy sposób na sukces treningu. To, czy jest rzeczywiście najlepsze, zależy w dużej mierze od Twoich indywidualnych doświadczeń i wymagań. Być może miałeś złe doświadczenia ze szczególnie często stosowanym składnikiem aktywnym lub nie chcesz pominąć dość egzotycznej substancji w swoim boosterze? W takim razie możesz mieć swoje Przygotuj przedtreningówkę samodzielnie. Możesz również przeczytać, jak dokładnie to działa i co musisz wziąć pod uwagę, składając swój wzmacniacz treningowy w Boosterjunkies. 

Jakie są inne wzmacniacze treningowe?

Oprócz klasycznych boosterów przedtreningowych istnieje szereg innych boosterów treningowych. Dobrze wiedzieć: Wiele suplementów musi być również przyjmowanych na krótko przed treningiem i zawiera cechy boostera przedtreningowego. Powinieneś znać następujące rodzaje boosterów.

Wspomaganie pompy

Jeśli przed treningiem weźmiesz booster pompy, upewnisz się, że Twoje mięśnie są optymalnie ukrwione. Rezultat: Twoje mięśnie otrzymują szczególnie dużą ilość składników odżywczych i tlenu, co zwiększa ich wydajność i ostatecznie przekłada się na przyspieszony wzrost mięśni. Praktyczny efekt uboczny: charakterystyczny efekt pompy sprawia, że ​​mięśnie są szczególnie jędrne, a sylwetka odpowiednio imponująca. Przy okazji: najlepszy wzmacniacz pompy w UE 2020 już to dla Ciebie zbadaliśmy.  

Wzmacniacz UE

EU Boostery stosują się do bardzo rygorystycznych wytycznych UE, co ma ogromny wpływ na rodzaj i dawkę zastosowanych stymulantów. W unijnych boosterach nie znajdziesz twardych stymulantów i wysokich dawek. W związku z tym większość wzmacniaczy UE to czyste wzmacniacze pompy. 

Wzmacniacz amerykański i wzmacniacz hardcore

W USA wytyczne są mniej rygorystyczne niż w Europie. Hardcorowe boostery, które cieszą się legendarnym statusem nie tylko w USA, ale także w Europie, są więc niemal bez wyjątku amerykańskimi boosterami, które opierają się na twardych stymulatorach. Dotyczy to w szczególności sportowców DMAA, DMHA i Co., którzy do tej pory byli w stanie zdobyć tylko doświadczenie z boosterami UE, dlatego zaleca się rozpoczęcie od boosterów amerykańskich z niską dawką. Dobrze wiedzieć: najlepsze hardcorowe boostery 2020 oraz najlepszy booster DMAA 2020 przedstawiamy również Boosterjunkies. 

Wzmacniacz nootropowy

Boostery nootropowe zawierają substancje nootropowe, które są w stanie przekroczyć barierę krew-mózg. Składniki (zwykle czysto ziołowe) wzmacniają zdolność uczenia się i zapamiętywania, poprawiają koncentrację i zapewniają ostre jak brzytwa skupienie. A z tego ostatniego korzystasz szczególnie podczas treningu. 

Który booster jest właściwy przed treningiem?

Musisz sam przekonać się, jaki rodzaj boostera jest najlepszy do osiągnięcia Twoich celów. Aby dać ci przybliżony przewodnik: 

 • Wzmacniacz pompy jest idealny, jeśli chcesz przenieść swoją sprawność fizyczną na nowy poziom bez stymulacji.
 • Czy często czujesz się zmęczony i pozbawiony motywacji przed treningiem? W takim razie boostery przedtreningowe są właśnie tym, co zwiększa koncentrację i wewnętrzny napęd.
 • Chcesz wydobyć jak najwięcej ze swojego ciała i umysłu dzięki hardcorowym boosterom? Wtedy nie ma alternatywy dla amerykańskich boosterów. Niezwykle silne stymulanty hardcorowych boosterów skierowane są wyłącznie do doświadczonych sportowców.

Oczywiście boostery pompy można również dobrze połączyć z boosterami przedtreningowymi i hardcorowymi. 

Podsumowanie: Warto przyjrzeć się szczegółom

Stwierdzamy: Boostery przedtreningowe są dostępne w wielu różnych wariantach. Wybierając odpowiedni booster, szczególnie ważne jest, aby spojrzeć na listę składników – lub odpowiednią recenzję u ćpunów boosterów. Jeśli nie masz na myśli konkretnego produktu, na pewno znajdziesz inspirację w naszym porównaniu Pre Workout Booster. 

Oprócz wyboru boostera należy również zwrócić uwagę na prawidłowe spożycie. W szczególności należy zwracać uwagę na:

 • Czas spożycia
 • Odstęp czasu od ostatniego posiłku
 • Dawkowanie (również w zależności od wagi)
 • Częstotliwość spożycia

I oczywiście: każdy inaczej reaguje na skład boosterów. W zasadzie należy więc powoli zbliżać się do Pre Workout Booster i nie zaczynać od maksymalnej dawki. 

Przycisk Powrót do góry